Fajny przepis?

Rolady śląskie

Rolady śląskie to na śląsku typowe niedzielne lub świąteczne danie. Z kluskami śląskimi i modrą kapustą tworzą niezwykle zgrane połączenie!

Rolady śląskie to zrazy z mięsa wołowego. Jak wiele śląskich dań nie ma na nie ściśle określonego przepisu. W różnych miastach i domach przygotowują je na różne sposoby. Ja pokażę Wam przepis jak przyrządzamy śląskie rolady w moim rodzinnym domu. Takie rolady robiła moja mama, tata czy babcia. Teraz robię je ja i mój mąż bardzo je lubi!

Śląskie rolady najlepiej smakują z kluskami śląskimi lub tartymi (ciemnymi) oraz kapustą modra lub zasmażaną. Mi zawsze kojarza się z niedzielnym obiadem. Do teraz lubię wracać na roladki do rodzinnego domu. Zawsze smakują wyśmienicie!

Zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku . Znajdziecie tam informacje o nowych przepisach kulinarnych na blogu. Będzie mi bardzo miło, gdy do mnie dołączycie i będziecie gośćmi na moim blogu!

Rolady śląskie najlepiej smakują z kapustą i kluskami!

Rolady śląskie przepis

Czas przygotowania: ok. 20 minut
Czas gotowania: ok. 2,5 godziny
Składniki:
  • mięso wołowe na rolady,
  • boczek,
  • cebula,
  • musztarda sarepska,
  • papryka,
  • czosnek,
  • sól i pieprz.

Rolady śląskie – krok po kroku

Krok 1

Boczek i cebulę siekam w kostkę. Mięso kroję w cienkie plastry (ok. 1 cm) w poprzek włókien. Rozbijam mocno mięso tłuczkiem i układam obok siebie na desce.

Krok 2

Rozbite mięso smaruję musztardą, przyprawiam solą i pieprzem. Posypuję papryką i czosnkiem granulowanym. Następnie posypuje pokrojonym boczkiem i cebulą. Zawijam w roladkę i zawiązuje nitką.

Krok 3

Na patelnię wlewam odrobinę oleju rzepakowego. Na rozgrzaną patelnię z olejem kładę roladki. Zarumieniam chwilę z obu stron, tak by mięso się „zamknęło”. Następnie zalewam wodą i duszę pod przykryciem na wolnym ogniu ok 2 godziny (aż mięso będzie miękkie). Ściągam nitki. Podaję z kluskami śląskimi i kapustą.

Klaudia - jawdomu.pl

"Gotuję, bo lubię! Bloguję, bo chce się podzielić z Wami przepisami kulinarnymi, które na co dzień przygotowuje w moim domu. Jeśli choć jeden z przepisów trafi do Twojej kuchni i zagości w niej na stałe będzie mi bardzo miło!"

Inne przepisy kulinarne

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza marchewka dla niemowląt

Pierwsza marchewka dla niemowląt w formie gładkiego puree, czyli marchewkowa papka idealna dla dziecka już od 4 miesiąca życia.

Zamknij